cyfryzacja

Jak cyfryzacja wpływa na zarządzanie firmą?

Firmy, które dobrze wykorzystają potencjał cyfryzacji, mają szansę zyskać przewagę konkurencyjną i lepiej reagować na zmiany na rynku. Czas pandemii „wymusił” przyspieszenie procesu cyfryzacji przedsiębiorstw. Digitalizacja procesów biznesowych jest konieczna. Cyfrowa rewolucja trwa. Warto zaznaczyć, że cyfryzacja wymaga inwestycji w technologie i umiejętności pracowników. Jednak korzyści, jakie przynosi w postaci wzrostu efektywności i konkurencyjności, mogą być znaczące dla rozwoju firmy.

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja a przyszłość biur rachunkowych

Rozwój technologiczny ma ogromny wpływ na przyszłość firm we wszystkich branżach. Nowe technologie zmieniają sposób, w jaki firmy prowadzą swoje operacje, komunikują się z klientami, zarządzają zasobami ludzkimi i podejmują strategiczne decyzje. Sztuczna inteligencja może znacząco zmienić funkcjonowanie biur rachunkowych, usprawniając wiele procesów i umożliwiając bardziej efektywną i precyzyjną pracę. Jednak kluczem do sukcesu jest zbalansowanie wykorzystania AI z ludzkimi kompetencjami, co może prowadzić do synergii i lepszych rezultatów.

Czytaj więcej

Systemy ERP w księgowości

Systemy ERP (ang. Enterprise Resource Planning) to zaawansowane narzędzia informatyczne, które integrują i umożliwiają zarządzanie wszystkimi aspektami finansowymi i księgowymi w firmie. Te zintegrowane rozwiązania pozwalają na efektywniejsze zarządzanie finansami, usprawnienie procesów księgowych i dostęp do bieżących danych w czasie rzeczywistym.

Czytaj więcej
intermentoring

Intermentoring – co to jest i z czym się wiąże?

Intermentoring to pojęcie, które odnosi się do nieformalnego procesu mentorowania między osobami z różnymi poziomami doświadczenia, różnymi umiejętnościami lub różnymi obszarami wiedzy. W przeciwieństwie do tradycyjnego mentorowania, gdzie bardziej doświadczony mentor pomaga młodszemu lub mniej doświadczonemu mentee, w intermentoringu obie strony uczą się od siebie nawzajem.

Czytaj więcej
mObywatel

Rola cyfryzacji w społeczeństwie

Cyfryzacja ma ogromny wpływ na społeczeństwo, zmieniając sposób, w jaki komunikujemy się, pracujemy, uczymy się i korzystamy z usług publicznych. Jest to proces nieodwracalny, który nadal będzie się rozwijał i przynosił nowe wyzwania i możliwości w przyszłości. 14 lipca 2023 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 26 maja 2023 r. o aplikacji mObywatel. Jej celem jest zrównanie dokumentów tradycyjnych i obsługiwanych w aplikacji w kontekście prawnym.

Czytaj więcej
zadowolony-pracownik

Zadowolony pracownik to zysk dla firmy

Zadowolony pracownik może przyczynić się do wzrostu dochodów firmy. Istnieje wiele powiązań między poziomem satysfakcji pracowników a wynikami finansowymi organizacji. Ostatnio dużo mówi się o wellbeingu w pracy, który odnosi się do dobrostanu fizycznego, emocjonalnego i psychicznego pracowników. Skupia się na zapewnieniu warunków sprzyjających zdrowiu, zadowoleniu i równowadze życia zawodowego i prywatnego.

Czytaj więcej
wdrozenie-obiegu-dokumentow

Jak z sukcesem wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów w firmie?

Wdrożenie obiegu dokumentów odnosi się do procesu wprowadzania systemu elektronicznego, który umożliwia zarządzanie cyklem życia dokumentów w firmie, takich jak faktury, umowy, zamówienia itp. Wdrożenie obiegu dokumentów może przynieść wiele korzyści, takich jak usprawnienie procesów, redukcja kosztów, zwiększenie efektywności i poprawa kontroli nad dokumentacją.

Czytaj więcej