zasiłek macierzyński

Podwyżka kwoty zasiłku macierzyńskiego

W dniu 26 kwietnia 2023 r. nastąpiły spore zmiany w Kodeksie pracy. Związane jest to z koniecznością wdrożenia Dyrektywy work life-balance. W tym również weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłków macierzyńskich, dodatkowego urlopu rodzicielskiego, czy urlopu opiekuńczego. Do 17 maja 2023 r. rodzice, którzy pobierają zasiłek macierzyński muszą złożyć wniosek o jego przeliczenie, jeżeli chcą otrzymywać wyższą kwotę.

Czytaj więcej

Na blogu AuraTech publikujemy najnowsze informacje dotyczące kadr i płac. Śledzimy na bieżąco zmiany przepisów prawa pracy. Rok 2023 to rok dużych zmian w Kodeksie pracy. Nowelizacja Kodeksu pracy m.in. wprowadziła na stałe pojęcie pracy zdalnej, jak również nałożyła nowe obowiązki informacyjne pracodawców wobec pracowników.

Naszym celem jest skoncentrowana forma informacji, która skupia się na najważniejszych zagadnieniach kadrowo-płacowych. Również nasi eksperci na bieżąco publikują treści na blogu AuraTech.

Na naszym blogu również mogą Państwo obejrzeć filmy eksperckie z doradcą podatkowym Patrycją Kubiesą, która dotychczas omówiła m.in.: co należy zrobić, żeby odzyskać nadpłatę składki zdrowotnej za 2022 rok.

Prezentujemy również niezbędne narzędzia dla kadr i płac, jakim niewątpliwie są nowoczesne programy kadrowo-płacowe. Mogą Państwo przeczytać na co należy zwrócić uwagę planując zakup nowego lub wymianę dotychczas używanego programu do płac. Jakie są dostępne możliwości na rynku. Zapraszamy również do kontaktu z nami. Nasze doświadczenie i wiedza pozwolą nam doradzić Państwu wybór najbardziej optymalnego rozwiązania.