Partner wdrożeniowy SaldeoSMART

Nowe możliwości zarządzania finansami z SaldeoSMART

Każdy profesjonalista w branży księgowej i finansowej zdaje sobie sprawę, jak istotne jest precyzyjne zarządzanie przepływami pieniężnymi. Dlatego jako AURA Technologies, partner wdrożeniowy SaldeoSMART, mamy przyjemność przedstawić Państwu nową funkcję aplikacji SaldeoSMART, która ułatwia codzienną pracę księgowych.

Czytaj więcej

Jakie są największe bolączki księgowych?

Księgowość – słowo, które budzi mieszane uczucia. Z jednej strony jest to filar każdego przedsiębiorstwa, dbający o porządek finansowy i zgodność z przepisami prawnymi. Z drugiej – branża obarczona ogromem wyzwań, które potrafią spędzać sen z powiek nawet najbardziej doświadczonym księgowym. Jakie są największe bolączki tej profesji? Jak nowoczesne technologie, takie jak te oferowane przez AURA Technologies, mogą uczynić życie księgowych łatwiejszym i bardziej satysfakcjonującym? Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej
integracja SaldeoSMART i Ramzes

Optymalizacja procesów księgowych dzięki integracji SaldeoSMART i Ramzes

Integracja SaldeoSMART i Ramzes znacząco poprawia efektywność pracy księgowych, zapewniając dokładność danych oraz usprawniając procesy księgowe. Dzięki temu firmy mogą skupić się na swojej głównej działalności, mając pewność, że ich księgowość jest prowadzona w sposób optymalny.

Czytaj więcej
automatyzacja-w-księgowości

Jak automatyzacja ułatwia pracę w księgowości?

Automatyzacja w księgowości, zwłaszcza z użyciem narzędzi takich jak SaldeoSMART, przynosi wiele korzyści. Oszczędność czasu, redukcja błędów, zwiększenie efektywności i poprawa jakości usług to tylko niektóre z nich. Jeśli chcesz usprawnić swoje procesy księgowe, SaldeoSMART jest rozwiązaniem, które warto rozważyć. Zachęcamy do wypróbowania tego narzędzia i przekonania się, jak wiele może ono zmienić w Twojej codziennej pracy.

Czytaj więcej
dochodowe biuro rachunkowe

💼Dochodowe biuro rachunkowe. Utrzymaj przewagę nad konkurencją.

W każdym mieście działa wiele firm oferujących podobne usługi. Dlatego też, aby przetrwać i rozwijać się na rynku, niezbędne jest wypracowanie strategii, która pozwoli wyróżnić się na tle konkurentów. Oto kilka sprawdzonych sposobów, jak biuro rachunkowe może zabezpieczyć swoją pozycję rynkową i nie dać się wygryźć konkurencji.

Czytaj więcej
KSeF od 2026

Obowiązkowy KSeF od 2026 r. Jak się przygotować?

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 roku, minister finansów Andrzej Domański ujawnił wyniki niedawno przeprowadzonego audytu systemu Krajowego Systemu e-Faktur. Raport audytowy, liczący 350 stron, nie pozostawił wątpliwości co do ryzyka paraliżu gospodarczego, które mogłoby wynikać z pośpiesznego wdrożenia systemu bez odpowiednich poprawek. Te alarmujące wnioski doprowadziły do przesunięcia obowiązkowego wdrożenia systemu na późniejszy termin, co pozwoli na rekonstrukcję i wzmocnienie architektury systemu.

Czytaj więcej
Faktury w wersji papierowej

Czy należy przechowywać faktury w wersji papierowej?

Przechowywanie dokumentów księgowych, w tym faktur, jest regulowane prawnie, jednak rosnąca popularność elektronicznych systemów zarządzania dokumentami rodzi pytania o konieczność utrzymywania ich papierowych wersji. Przechowywanie faktur wyłącznie w formie elektronicznej staje się coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców, w tym wśród tych zarejestrowanych jako czynni podatnicy VAT. W obliczu postępującej cyfryzacji, wiele firm zastanawia się nad skutecznością i zgodnością prawną takiego podejścia, zwłaszcza w kontekście odliczania VAT.

Czytaj więcej
AML

AML w biurze rachunkowym

W obliczu nasilających się globalnych wyzwań związanych z praniem pieniędzy oraz finansowaniem terroryzmu, państwa rozwinięte  dążą do zaostrzania regulacji prawnych w tym obszarze. Wdrażając szereg obostrzeń mających na celu identyfikację oraz monitorowanie działań podmiotów potencjalnie zaangażowanych w te nielegalne praktyki. Biura rachunkowe są w gronie instytucji szczególnie zobowiązanych do przestrzegania zasad przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, co skutkuje koniecznością implementacji wewnętrznych procedur AML (ang. Anti-Money Laundering).

Czytaj więcej
Kasowy PIT 2024

Kasowy PIT

W informacjach z wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów znalazł się opis projektu ustawy, który przewiduje istotne zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym. Kluczową zmianą, zaplanowaną na drugi kwartał 2024 roku, jest wprowadzenie tzw. Kasowego PIT, mającego na celu zmianę sposobu rozliczania podatku dochodowego przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Czytaj więcej
KSeF 2025

Od KSeF nie ma odwrotu

Podczas konferencji w Ministerstwie Finansów 21 marca 2024 r., minister Andrzej Domański zobowiązał się do szybkiego ogłoszenia nowej daty wprowadzenia obowiązkowego KSeF, podkreślając nieodwracalność decyzji o jego implementacji. Zapowiedziano także wprowadzenie zmian w systemie po konsultacjach z przedsiębiorcami, mających na celu jego usprawnienie, przy jednoczesnym zachowaniu jego podstawowej struktury. Podkreślono również szybki proces legislacyjny dotyczący tych zmian.

Czytaj więcej