Nowoczesne systemy ERP (ang. ang. Enterprise Resources Planning) to niezbędne narzędzia do zarządzania w dużych firmach i korporacjach. Głównym celem systemów ERP jest gromadzenie danych, porządkowanie i integrowanie różnych obszarów przedsiębiorstwa. Poszczególne moduły systemów ERP obejmują różne działy (np. produkcja, magazyn, logistyka, księgowość, kadry i płace, handel). Czy wobec tego w małych i średnich firmach jest potrzeba wdrożenia tego typu oprogramowania?
Rozwój digitalizacji i cyfryzacji przedsiębiorstw nabiera coraz większego tempa. Z roku na rok jest coraz szybsze i bardziej widoczne. Kiedyś do zarządzania firmą wystarczył Excel, kalkulator i prosty program do księgowości. Postęp technologiczny, chęć wejścia na rynki zagraniczne, konieczność optymalizacji kosztów to jedne z wielu argumentów, które powodują, że osoby zarządzające w firmie skłaniają się do podjęcia decyzji o wdrożeniu systemu ERP.
Spis treści:
Nowoczesne systemy ERP dla małych i średnich firm
Potrzeby małych i średnich firm obecnie wyglądają inaczej, niż choćby parę lat temu. Chcąc zminimalizować błędy i zwiększyć efektywność procesów biznesowych warto sprawdzić dostępne na rynku narzędzia. System ERP to oprogramowanie, które umożliwia całościowe zarządzanie różnymi obszarami firmy. Przed implementacją systemu ERP należy dobrze przeanalizować dostępne rozwiązania na rynku. W tym celu warto skontaktować się z autoryzowaną firmą wdrożeniową, która przeprowadzi konsultację i pomoże rozpoznać potrzeby organizacji.System ERP jak enova365 to rozwiązanie skalowalne. Oznacza to, że „rośnie” wraz z rozwojem firmy. Można go dopasować do bieżących potrzeb i rozbudowywać o kolejne moduły. Dzięki modułowej strukturze enova365 klient może wybrać odpowiedni wariant. Wariant srebrny enova365 jest dedykowany dla mikro- i małych firm. Zawiera on wszystkie funkcjonalności niezbędne do zarządzania małymi przedsiębiorstwami.
Dostęp do zasobów Twojej firmy z dowolnego urządzenia i miejsca
Od 7 kwietnia 2023 roku praca zdalna weszła do Kodeksu pracy. To pewnego rodzaju rewolucja, która zmieni rynek pracy. Dzięki temu mała firma np. z Warszawy ma możliwość zatrudnienia pracowników z różnych rejonów Polski. Jednak wtedy jest konieczność zapewnienia zdalnego dostępu do zasobów firmy. p> Doskonale sprawdzi się usługa w chmurze. To nowoczesna technologia, która polega na umieszczeniu wszystkich lub częściowo zasobów firmy na zewnętrznym serwerze (nie zarządzanym przez organizację). Dostęp do zasobów możliwy jest przez Internet. Z uwagi na obniżenie kosztów to rozwiązanie zaczęto użytkować jako usługa w chmurze.
Czy małą firmę stać na zakup systemu ERP?
W przypadku systemu enova365 na jego cenę wpływa m.in. wersja oraz rodzaj licencji. Jesteśmy Autoryzowanym Partnerem enova365. Obsługujemy również małe i średnie firmy. Zachęcamy do bezpłatnej konsultacji z naszymi doradcami. Niezobowiązująca konsultacja może odbyć się online lub w siedzibie Twojej firmy. Podczas spotkania nasz doradca pokaże możliwości, ustali potrzeby i przygotuję dedykowaną ofertę. Również możesz bezpłatnie przetestować 14-dniową wersję próbną programu.
System klasy ERP enova365 to rozwiązanie dedykowane nie tylko dla dużych firm. Poznaj koszt wdrożenia enova365 w Twojej firmie.
Jesteśmy elastyczni we współpracy. Nasze 25-letnie doświadczenie oraz setki zadowolonych klientów to najlepsza rekomendacja.
Program enova365 wdrożyła firma AURA Technologies Sp. z o.o., która zadbała o to, aby proces ten odbył się bardzo sprawnie. Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników firmy i ich wiedzy. W przypadku problemów zawsze można liczyć na życzliwą i otwartą postawę pracowników, którzy zawsze posłużą pomocą i pomogą dopasować program do indywidualnych potrzeb.
Etap wdrożenia programu enova365 przebiegł bardzo sprawnie i z dużym zaangażowaniem po stronie pracowników firmy AuraTech. Wszelkie działania były przeprowadzanie natychmiastowo, z dużą dbałością o utrzymanie relacji na jak najwyższym poziomie. Nasze zadowolenie z kompetencji i wysokiej jakości obsługi zaowocowało dalszą współpracą. W każdej sytuacji możemy liczyć na natychmiastową reakcję, a profesjonalizm i życzliwość jakiej doświadczamy ze strony naszych „opiekunów” utwierdza nas w przekonaniu, że podjęliśmy dobrą decyzję decydując się na korzystanie z usług świadczonych przez AURA Technologies.
Po licznych prezentacjach różnych systemów zdecydowaliśmy się na współpracę z AURA Technologies Sp. z o.o. Zespół Pani Prezes Grażyny Sroczyńskiej przekonał nas swoim profesjonalizmem, cierpliwością, ale nade wszystko rzetelnością. Wszystkie te cechy zostały potwierdzone w działaniu. Nasze oczekiwania znacznie wykraczające poza ramy oferowane przez producenta programu enova365. Kilka naszych zadań stanowiło spore wyzwanie dla osób wdrażających i zdarzało się, że na odpowiedź czekaliśmy dłużej, ale zawsze była to wiarygodna i po wielokroć sprawdzona informacja. Prace nad stworzeniem dla nas oczekiwanych rozwiązań były czasochłonne, ale pozwoliły na sprawną obsługę bardzo wymagających klientów. Mamy nadzieję, że czas spędzony nad poszukiwaniem dla nas nowych rozwiązań jest czasem dobrej inwestycji również i dla wdrożeniowców.Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jakości wdrożenia enova365. Czynnik ludzki dopełnia jakości systemowej. enova365 zdaje się być niezbędnym składnikiem sukcesów w prowadzeniu nowoczesnej firmy. Polecamy wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm i terminowość.
Dotacja na zakup nowoczesnego systemu ERP
Na polskich przedsiębiorców czekają środki w łącznej kwocie 890 mln zł. Co zrobić, żeby otrzymać dotację? Przedsiębiorcy z sektora miko-, małych i średnich firmy mogą złożyć wnioski o dofinansowanie na wsparcie rozwoju działań badawczych i innowacyjnych polskich biznesów. W kolejnej turze wnioski można będzie złożyć w terminie od 10 maja do 30 czerwca 2023 roku. Kliknij i zobacz zasady konkursu.
Celem Ścieżki SMART 2 jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw, ukierunkowane na wdrażanie innowacji produktowych lub procesowych oraz cyfryzację i transformację przedsiębiorstw w kierunku zrównoważonego rozwoju, jak również internacjonalizację przedsiębiorstw i wzrost kompetencji kadr. W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw wniosek o dofinansowanie obowiązkowo musi obejmować co najmniej jeden z dwóch modułów: moduł B+R lub moduł wdrożenie innowacji. Projekt dodatkowo może obejmować maksymalnie pięć modułów fakultatywnych:
- budowa lub rozbudowa infrastruktury B+R,
- promocja produktów na rynkach zagranicznych,
- ochrona własności przemysłowej,
- podnoszenie kompetencji kadr,
- zielona i cyfrowa transformacja przedsiębiorstw.
Źródło: Ścieżka Smart 2 nabór 2023 – PARP – Centrum Rozwoju MŚP